Korduma kippuvad küsimused

Kohtumiste sagedus varieerub ja sõltub probleemi eripärast ja sügavusest. Kokkulepped järgnevate kohtumiste osas tehakse esimese vestluse ajal. Kokkusaamised võivad toimuda 1 korda nädalas kuni 1-2 korda kuus. Mõnikord piirdutakse vaid ühekordse vestlusega.

See selgitatakse välja esimese vestluse ajal. Isegi kui selgub, et efektiivsem oleks kaasata pereliikmed, on teil vaba valik jätkata individuaalseid vestlusi. Terapeut ei kritiseeri Teie otsust vaid üritab koos Teiega leida võimalikke lahendusi olukorrale. Juba väike muutus ühe inimese käitumises toob üldjuhul kaasa lähedaste käitumise muutuse.

Küsi kindlasti hinda esimese kontaktivõtu korral. Sõltuvalt turuolukorrast võivad hinnad periooditi veidi erineda. Esimese vestluse lõpus lepitakse kokku järgmiste kohtumiste hinnad. Oleme nõus hindu alandama sõltuvalt Teie sissetulekust ja teraapiaprotsessi pikkusest. Mitte keegi ei peaks jääma abita!

Saada kiri aadressile: tiina@kohtumiskoht.ee
Võiksid kirjutada ka lühidalt probleemi sisust, kuid see ei ole ilmtingimata vajalik. Alati võib ka helistada kontaktides toodud telefoninumbril. Kui terapeut on hõivatud, siis ta telefonile kohe ei vasta, aga helistab Teile kindlasti tagasi esimesel võimalusel.

Kui Te ei saa mingil põhjusel kokkusaamisele tulla, siis helistage/saatke palun kiri vähemasti päev varem ja leppige kokku uus aeg. Kui Teil ei olnud võimalik päev varem terapeuti teavitada, siis andke endast teada esimesel võimalikul ajal. Vastasel juhul ootab terapeut teid ja on teie pärast mures.

Andke kindlasti teada oma otsusest terapeudile. Terapeut mõistab Teid ja aktsepteerib Teie otsust.

On normaalne, et kõik inimesed ei sobi omavahel. Kogu nõustamisprotsessi/ teraapia edu sõltub sellest, kas te oma terapeudiga sobite või mitte. Tavaliselt saab see selgeks juba esimese kohtumise ajal. Sellisel juhul on otstarbekas leida endale teine terapeut.

Kui Teile hakkab peale paari kohtumist tunduma, et võiks vahetada terapeuti, siis soovitame kõigepealt mõelda, kas mittemeeldimine on seotud sellega, et ei ole head kontakti või ehk hoopis sellega, et esile on kerkinud mõned rasked teemad, millest Te ei ole valmis rääkima. Selline olukord on protsessi normaalne osa ja Te võiksite seda kindlasti arutada terapeudiga.